Dyski twarde intensywnie służą nam każdego dnia, mieszcząc i udostępniając ogromne ilości informacji. Nie trudno sobie wyobrazić, że utrata danych – szczególnie służbowych – może za sobą pociągać mnóstwo problemów i przykrych konsekwencji. Niestety, często do niej dochodzi, gdy urządzenie się psuje. Jeśli Wam się to przytrafiło, z pewnością chcecie wiedzieć, czy odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku jest w ogóle możliwe. Jeśli szczęśliwie Was to nie dotyczy, z pewnością i tak warto wiedzieć – w końcu praca wielu z nas opiera się tylko na komputerach i tego typu problemy mogą się przydarzyć każdemu.

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku twardego HDD

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku najlepiej powierzyć fachowcom z Ratuj-Dane, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu wyratują Was nawet z beznadziejnej, na pierwszy rzut oka, sytuacji. Jedną z oferowanych przez nas usług jest odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku twardego HDD. Utrata zarówno poufnych firmowych danych, jak i prywatnych zdjęć, może się wydawać sytuacją bez wyjścia, ale pamiętajcie, że zawsze warto powalczyć o odzyskanie danych z uszkodzonego dysku twardego! Mało tego, w większości przypadków da się je odzyskać!

Przyczyną ich utraty może być np. uszkodzenie fizyczne dysku (uszkodzenie głowicy, napędu lub elektroniki dysku) lub błędy logiczne. W tym pierwszym przypadku dysk nie włącza się lub źle odczytuje dane, które zawiera, a podczas pracy wydaje niestandardowe dźwięki (klikanie, stukanie, piski). W drugim przypadku dysk działa, ale znajdujące się na nim dane (wszystkie bądź niektóre) nie są dostępne. Usługa odzyskiwania danych z uszkodzonego dysku to sposób również na poradzenie sobie z niepotrzebnym, omyłkowym usunięciem plików przez użytkownika.

Jeśli tylko zauważysz, że coś dziwnego dzieje się z Twoim dyskiem twardym, a do tego nie możesz otworzyć jakichś plików, od razu go wyłącz. Lepiej nie działaj na własną rękę, bowiem każde włączenie komputera z uszkodzonym dyskiem może powodować nieodwracalne niszczenie kolejnych zapisanych na nim danych. Zamiast tego, skontaktuj się z nami. Po wstępnej konsultacji nasi specjaliści zdecydują, jakie działania należy podjąć, aby odzyskać dane z Twojego uszkodzonego dysku twardego. Jak wspomnieliśmy, uszkodzenia dysku bywają różne, a ich rodzaj oraz stopień zaawansowania wiąże się z różnymi specjalistycznymi sposobami odzyskiwania danych.

Ile kosztuje odzyskiwanie danych z dysku twardego HDD?

Spokój w pracy oraz możliwość cieszenia się prywatnymi zdjęciami czy filmami są bezcenne, ale odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku to niekiedy żmudny i czasochłonny proces, którego podejmują się tylko najlepsi i najbardziej doświadczeni fachowcy, korzystający ze specjalistycznego i zaawansowanego technologicznie sprzętu. Zapoznajcie się z naszym cennikiem.

Odzyskiwanie danych z dysku SSD

Dyski SSD (Solid State Drive), a więc urządzenia pamięci masowej, służą do przechowywania danych i są bardziej zaawansowaną formą takich urządzeń jak pendrive i karty pamięci. Dyski te wyróżnia ich szybkość działania – zapewniają w krótkim czasie dostęp do danych oraz mają dużą odporność na uszkodzenia fizyczne spowodowane upadkiem bądź wstrząsami. Jednak nawet te urządzenia mogą się popsuć, a dane na nich zawarte – zniknąć.

Podobnie jak w przypadku dysków twardych, mamy tu do czynienia z uszkodzeniami fizycznymi i logicznymi. Wskazówkami świadczącymi o tym, że dysk SSD mógł ulec uszkodzeniu, są m.in. pokazywanie się i znikanie w systemie dysku, zawieszanie się lub resetowanie się komputera z SSD podczas pracy, znikanie partycji z dysku SSD, znikanie katalogów z SSD. Niestety, często dysk uszkadza się nagle, bez żadnych znaków ostrzegawczych. Ważne jest więc, aby w takiej chwili właściwie postąpić.

Zamiast działać samemu, powierz odzyskiwanie danych z dysku SSD fachowcom. Wystarczy krótka konsultacja z naszymi specjalistami, aby wstępnie zorientować się, na czym polega problem, i ustalić plan dalszych działań. Odzyskiwanie danych z dysku SSD jest procesem zupełnie innym niż odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku HDD, ale podobnie jak on wymaga wiedzy, doświadczenia i specjalistycznego sprzętu. Wszystko to oferuje nasza firma.

Odzyskiwanie danych z dysku twardego

Ile kosztuje odzyskiwanie danych z SSD?

Możemy Was zapewnić, że wiedza naszych fachowców i ich wieloletnie doświadczenie w rozwiązywaniu nawet najbardziej skomplikowanych problemów z zakresu odzyskiwania danych z SSD są warte każdej złotówki. My jednak oferujemy je po naprawdę niskich cenach. Sprawdźcie nasz cennik.

Odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków – to da się zrobić!

Niezależnie od tego, czy właśnie utraciłeś ważne dane, czy też nigdy Ci się to nie przydarzyło, zachowaj do nas numer telefonu. Jeśli jesteś użytkownikiem dysku twardego bądź dysku SSD, prędzej czy później możesz potrzebować profesjonalnej usługi odzyskiwania danych z uszkodzonego dysku. Zadzwoń do nas. Chętnie zmierzymy się z Twoim problemem.