Odzyskiwanie danych z dysku twardego 3,5", 2,5", 1,8".

Dyski wewnętrzne jak i zewnętrzne(przenośne).

W naszej ofercie znajduje się również odzyskiwanie danych z dysku twardego.

Dyski twarde są obecnie najpopularniejszym nośnikiem na rynku do masowego przechowywania danych. Niestety, jak każde urządzenie lubi się popsuć... Oferujemy profesjonalną usługę odzyskania danych z dysku twardego.

Usterki możemy podzielić na trzy kategorie:

1. uszkodzenie elektroniki
2. uszkodzenia wewnętrzne ( głowice, strefa serwisowa, silnik, powierzchnia nośnika)
3. logiczne (uszkodzony system plików, wirus, ransomware, skasowane dane)

Uszkodzenie elektroniki dysku:

Proces odzyskania danych z dysku twardego w przypadku uszkodzenia elektroniki polega na jej wymianie i jej przeprogramowaniu bądź naprawie uszkodzonej jeśli jest to możliwe. Cały proces sprowadza się do dobrania odpowiedniej elektroniki do danego dysku i jej odpowiednim przeprogramowaniu pod dany dysk. Większość nowoczesnych dysków posiada unikalny firmware/ROM.

Uszkodzenia wewnętrzne:

Wszystko sprowadza się do doświadczenia i wiedzy - mnogość usterek jakie mogą wystąpić jest naprawdę duża. Każdy dysk jest inny nawet z podobną usterką, podstawa to trafna diagnoza a nie szablonowe działanie często zaciągnięte z YouTube. Najczęstszą usterką są głowice, ich wymiana wymaga dużej precyzji, zręcznych rąk i sterylnych warunków komory laminarnej. Żeby odzyskać dane z dysku twardego, należy odpowiednio dobrać dawcę części (na głowicę).

Innym przypadkiem jest uszkodzona powierzchnia i szereg fizycznych modyfikacji koniecznych do wykonania wewnątrz dysku w celu „wyrwania” danych.

Odzyskiwanie danych z dysku twardego

Poniżej uszkodzone głowice, widać odgięte elementy czytająco / zapisujące.

uszkodzone głowice
dysk po upadku

Uszkodzenia logiczne:

Uszkodzony system plików, skasowane dane, niechciany format, wirus, odzyskanie danych po przywróceniu systemu z partycji recovery. Pomożemy!